Değerli Katılımcılar!

Yıldız Robocon '18 sona erdi. Siz değerli katılımcılarımız ve ziyaretçilerimizin, bu yıl beşincisini düzenlediğimiz Yıldız Robocon etkinliğimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. İki gün boyunca yedi kategoride yarışan yüzlerce yarışmacı ve alanı ziyaret eden yüzlerce ziyaretçiyi, çok değerli sponsorlarımız, konuşmacılarımız ve jürilerimizi Davutpaşa Kongre Merkezi'nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Umarız yeni konseptlerimizle birlikte bunu iyi bir şekilde gerçekleştirebilmiş, sizlere bu heyecanı hissettirebilmişizdir. Bir sonraki yarışmamızda sizleri görmekten büyük mutluluk duyarız.

Unutmayın, bu zorlu mücadelenin yıldızları sizlersiniz!

YILDIZ ROBOCON '18 ORGANİZASYON EKİBİ

Aşağıda kategorilere göre derece almaya hak kazanan yarışmacı robotları görebilirsiniz.

Yıldız Savaşları Kategorisi:
1. GÖKTÜRK
2. BAHADIR (ÖZEL ENKA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ)
3. YILDIRIM (ÖZEL ENKA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ)

Yıldız Savaşları Büyük Patlama Kazananı:
ROCKY BAALBOA (BEŞİKTAŞ ATATÜRK ANADOLU LİSESİ)

Serbest Kategori:
1. SİRİUS-A2 (GEBZE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ)
2. ELLERİN DİLİ (ÖZEL İZMİR AMERİKAN KOLEJİ)
3. OKUL ÖNCESİ KODLAMA ROBOTU (ALİBEYKÖY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ)

Serbest Kategori Jüri Özel Ödülü:
ROTANİKA (BURSA TAN OKULLARI)

Mini Sumo Kategorisi:
1. BAROK10.5 (BAHÇECİK MTAL)
2. KAYRA (KONYA ŞEHİR KOLEJİ)
3. DİRİLİŞ (BAHÇECİK ENDÜSTRİ VE MESLEK LİSESİ)

Çizgi İzleyen Kategorisi:
1. ÇİZGİLİ KÜLTÜR-8 (ÖZEL BURSA KÜLTÜR OKULLARI)
2. OSMANGAZİ5 (TOPHANE MTAL)
3. OSMANGAZİ2 (TOPHANE MTAL)

Yangın Söndüren Kategorisi:
1. BAROK41 (BAHÇECİK MTAL) "Hakem kurulu kararıyla, birincilik ödülü almaya hak kazanmıştır."

Labirent Çözen Kategorisi:
Labirenti tamamlayan robot bulunmamaktadır.

Robocross Kategorisi:
1. AVC_ARAZİ (AVCILAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ)
2. ALTAY (İMMİB ERKAN AVCI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ)
3. PULAT-61 (ADNAN MENDERES ANADOLU LİSESİ)

Tüm yarışma sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.