Yarışmaya nasıl katılım gösterebilirim?

Yıldız Robocon tüm robotsever katılımcılara açık bir yarışmadır. Katılımcı olarak katılmak için duyurulan/duyurulacak tarihler arasında robotlarınızın önkayıtını yapmanız gerekmektedir. Bunu gerçekleştirmek için "Üyelik" menüsünden gerekli yerlere ulaşabilirsiniz.İzleyici olarak katılmak isterseniz, yarışma günlerinde yarışma alanını ziyaret ederek katılım gösterebilirsiniz, kapımız herkese açık.

Yarışmaya katılabilmek için öğrenci olmam gerekir mi?

Hayır, yarışmamız yediden yetmişe tüm robotseverlere açıktır. İster öğrenci olarak, isterseniz bağımsız katılımcı olarak yarışmamıza katılım gösterebilirsiniz.

Yarışmaya yarışmacı grubu olarak katılabilir miyiz?

Yarışmamıza ister bireysel olarak, ister grup olarak katılabilirsiniz, ancak her robot kaydı, maksimum beş yarışmacı ile sınırlandırılmıştır. Yani robot kaydını yaparken sizin dışınızda dört kişiyi takım arkadaşınız olarak ekleyebilirsiniz. Bu sayıdan fazla yarışmacı grupları için de bu geçerlidir.

Yarışmaya nasıl kayıt olabilirim?

Yarışma sayfasından duyurulan/duyurulacak tarihler arasında, web sitemizin üst menüsünde bulunan "Üyelik" başlığı altından "Kayıt Ol" sayfasına ilerleyerek gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

"Kayıt Ol" butonuna bastım ama eposta gelmedi, ne yapmalıyım?

Sunucuların yoğun olması sebebiyle epostaların ulaştırılmasında gecikme yaşanabilmektedir. Bu yüzden 15 dakika içerisinde bir onay e-postası almazsanız, kayıt olurken belirttiğiniz eposta adresi ve parolanız ile giriş yaparak yeni bir tane onay epostası isteyebilirsiniz.

Üyelik şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Sisteme giriş yaptığınız sayfanın altında bulunan "Paralonı mı unuttun?" bağlantısına tıklayarak yeni bir parola talebinde bulunabilirsiniz.

Robotumun kaydını nasıl yapabilirim?

Sisteme üye olup giriş yaptıktan sonra "Üyelik" menüsünden "Robot Kayıtları" sayfasına ilerleyebilirsiniz. Eğer duyurulan kayıt tarihleri arasında giriş yaptıysanız, gelen sayfada "Ekle" butonuna basaray yeni bir robot ekleyebilirsiniz.

Robot Kayıtları sayfasında "Ekle" butonunu göremiyorum, ne yapmalıyım?

Robotlarınız arasına kayıt ekleme sadece duyurulan tarihler arasında yapılabilir. Ayrıca "Robot Kayıtları" sayfasına erişebilmek için profil bilgilerinizi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Unutmayın profil bilgilerinizin yanlış olması yarışmadan men edilmenize sebep olabilir. Bu yüzden bilgilerin doğruluğu yarışmacı statüsünü alabilmek için önemlidir.

Robotumun kayıt işlemini gerçekleştirdim. Şimdi ne yapmalıyım?

Yıldız Robocon web sitesi üzerinden yaptığınız kayıtlar aslında yarışma ön kayıtlarıdır. Robotunuzu başarılı bir şekilde eklediyseniz, robotunuzun ön kaydını tamamlamış olursunuz, başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Yarışma tarihlerinde robot kaydınızı tamamlamak için robot kayıt masasında görüşmek dileğiyle.